Wspominałam już o herbatach butelkowanych z serii Natural Tea w artykule o Soti oraz o napojach z linii Infused, teraz możemy ich spróbować w wydaniu Oshee! Receptura oparta jest wyłącznie na trzech naturalnych składnikach. W swoim asortymencie Oshee posiada już produkty z linii natural, do której należą sportowe napoje o właściwościach izotonicznych i batoniki – Natural Sports Drink & Musli Bar. Teraz dołączają herbaty butelkowane – Natural Tea! Sprawdźmy etykietę i smak produktu! 

Trzyskładnikowa formuła Natural Tea łączy napar herbaciany z dodatkami tj. sok z cytryny i ekstrakt z jaśminu. Naturalny skład jest wolny od zbędnych składników i nie zawiera dodatku cukru. Napoje Oshee Natural Tea można kupić w sieci sklepów Żabka za cenę 3,99 zł/ szt. o pojemności 0,5 l. Dostępne w dwóch smakach: Natural Green Tea na bazie zielonej herbaty z nutą cytryny oraz Natural Black Tea z posmakiem jaśminu w naparze z klasycznej czarnej herbaty. Pełną ofertę OSHEE Natural znajdziecie klikając w link do ich strony – tutaj.

Inne korzystne cechy produktu to:

  • zero konserwantów,
  • bez dodatku aromatów i barwników,
  • gluten free.

Do kogo kierowana jest oferta?

  • osób szukających zdrowszych alternatyw ICE TEA;
  • Vegan
  • osób liczących kalorie, ponieważ w zależności od wariantu smakowego w jednej porcji 250 ml znajdziemy tylko 3 do 8 kcal.

Przejdźmy zatem do tylnej części etykiety

  • Natural Green Tea na bazie zielonej herbaty z nutą cytryny

Skład: woda, napar z zielonej herbaty (2,8%), sok z cytryny (0,6%).

  • Natural Black Tea z posmakiem jaśminu

Skład: woda, napar z czarnej herbaty (5%), ekstrakt z jaśminu (1%), sok z cytryny (0,6%).

Skład rzeczywiście krótki i bez zbędnych składników. Szkoda, że naparu herbacianego jest zaledwie kilka procent, gdzie wśród innych producentów stanowi on % większość. Obawiam się, że będzie miało to wpływ na smak napoju. Plus za koncept i za design etykiety. 

Oceniamy produkt Natural Black Tea jaśmin & sok cytrynowy

Po otwarciu butelki uderza silna woń jaśminu, która przesłania czarną herbatę i cytrynę. Jednak po wlaniu do szklanki wyczuwamy delikatne nuty kwiatowe i cytrynowe, a intensywność zapachu wyraźnie jest niższa, przyjemniejsza. 

Napój jest klarowny o słomkowym kolorze, a pod światło rzekłabym nawet, że jest delikatnie mętny.

W smaku herbata jest ewidentnie kwaśna, w ogólnie nie czuć czarnej herbaty i typowej goryczki z niej pochodzącej. Tak jak podejrzewałam. Szkoda… Ona jest po porostu kwaśna… Poziom kwasowości utrzymuje się do końca i pozostaje długo po wypiciu, aż język cierpnie! Nuty kwiatowe były wyczuwalne tylko w zapachu. Jak dla mnie brak balansu między składnikami. Na pewno znajdą się miłośnicy naparu czarnej herbaty o wysokim poziomie kwasowości, jednak do mnie ten wariant nie przemawia. Spodziewałbym się silniejszej intensywności aromatu z czarnej herbaty z delikatną nutą jaśminu i soku z cytryny. Brakuje mi charakterystycznej goryczki pochodzącej z herbaty, która zapewne zniwelowała by cierpkość i kwaśność napoju.

Oceniamy produkt Natural Green Tea & sok cytrynowy

Wariant zielona herbata z cytryną jest zdecydowanie lżejsza w zapachu po otwarciu butelki. Nadal jednak słabo wyczuwalna jest herbata, a tym razem dominuje cytryna. Zapach cytrynowy przypomina mi bardzo dojrzałą cytrynę, delikatnie już się utleniającą.

Napój również jest klarowny o słomkowym kolorze, jaśniejszy i bardziej żółty.

Nadszedł czas na opisanie smaku. Tutaj jak powyżej intensywność samego smaku kwaśności jest na prawdę wysoka. Cytryna zdecydowanie dominuje, jednak w posmaku wyczuwalne są goryczkowe nuty zielonej herbaty, które szybko wygaszają intensywność kwasowości. Cierpkość utrzymuje się przez pewien czas po wypiciu łyka, szczególnie na języku. 

Podsumowując

Jak ktoś uwielbia herbatę z dużą ilością cytryny to oba warianty na pewno takiej osobie posmakują. Ja się troszkę rozczarowałam… Koncept fajny, skład również, ale to nie jest to co oczekuję od naparu herbacianego w formie napoju. Obie wersie wpisują się w trend infused, lecz ja wolę wyraźnie wyczuwalne nuty herbaciane. Na ten moment moimi ulubieńcami są napoje herbaciane z linii go BIO, dostępne w sieci Biedronka. Kosztują około 3,5 zł za opakowanie, są tańsze, a i skład równie dobry. 

Jeśli próbowaliście napojów herbacianych od Oshee dajcie znać. Chętnie poznam Waszą opinię 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *